Historia firmy Doxa

Zegarek już od bardzo dawna nie jest tylko przyrządem do pokazywania czasu. To obecnie symbol prestiżu i statusu społecznego, to bardzo ważny dodatek do każdej garderoby. Takim symbolem klasycznej i stonowanej elegancji są zegarki marki Doxa. Czasomierze tej firmy słyną z niezawodności i wysokiej jakości wykonania.

Przedsiębiorstwo Doxa powstało w roku tysiąc osiemset osiemdziesiątym dziewiątym, kiedy młody Szwajcar, Georges Ducommun, otworzył zakład zegarmistrzowski w szwajcarskim kantonie Neuchatel. Wszystkie jego zegarki były unikatowe, wykonywał je z najwyższą starannością i dbałością o detale, ponadto jego czasomierze posiadały ręcznie zdobione mechanizmy i wykończenia kopert. Szwajcar dzięki swojej dbałości o nie tylko o wygląd zegarków, ale przede wszystkim o ich wysoką jakość szybko zdobył uznanie na całym świecie. Najważniejszym momentem w historii firmy było wprowadzenie na rynek zegarka, który mógł pracować bez przerwy przez osiem dni.

Dowodem na to, jakim zaufaniem cieszyła się marka Doxa od samego początku swojego istnienia niech będzie fakt, że jedna z najlepszych i renomowanych firm samochodowych Bugatti montowała w swoich samochodach wyścigowych czasomierze Ducommuna.
W czasie pierwszej wojny światowej z zegarków Doxa korzystała piechota niemiecka. Dzięki współpracy między innymi z Jacques-Yves Cousteau, zaczęto produkować zegarki przeznaczone do nurkowania zarówno dla profesjonalistów, jak i nurków rekreacyjnych. Wszystko to przyczyniło się do tego, że marka Doxa jest znana i rozpoznawalna na całym świecie.